Zrušenie objednávky
14-denná možnosť na vrátenie tovaru pre všetky autosúčiastky
14 dni

Máte právo na vrátenie zakúpeného tovaru do 14 dní po doručenia vašich Katalóg dielov

Viac

Platba

V našom online obchode autodiely je možné využiť tieto spôsoby platby

 • Kúpte si autosúčiastky a zaplaťte kreditnej karty – MasterCard, Visa, American Express
 • Paypal umožňuje nakupovanie autodiely – PayPal
 • Kúpte si autosúčiastky prostredníctvom štandardnej platby vopred – Bankový prevod

Viac

Doručenie

Po vytvorení objednávky v našom autosúčiastky obchode si môžete vybrať kuriérsku spoločnosť

DHL, GLS & UPS doručí vašu autosúčiastky objednávku pohodlne priamo k vám domov alebo do dielne
Doručenie zadarmo pre objednávky nad 300 €

Viac

Slovensko
 • euautoteile.de vo Nemecko Deutschland
 • euautoteile.at v Rakúsko Österreich
 • euautoteile.ch vo Švajčiarsko Schweiz
 • euautopieces.fr vo Francúzsko France
 • flags_img_alt_it Italia
 • euautorecambios.es v Španielsko España
 • euautoczesci.pl v Poľsko Polska
 • euautopiese.ro v Rumunsku România
 • euautoonderdelîn.nl v Holandsko Nederland
 • euantallaktika.gr v Grécko Ελλάδα
 • euautopecas.pt v Portugalsko Portugal
 • euautoonderdelen.be v Belgicko België
 • euautodily.cz v Česká republika Česká republika
 • eualkatresz.hu v Maďarsko Magyarország
 • eurobildelar.se vo Švédsko Sverige
 • euavtochasti.bg v Bulharsko България
 • euautodele.dk v Dánsko Danmark
 • euvaraosat.fi vo Fínsko Suomi
 • euspares.co.uk v Veľká Británia United Kingdom
 • euavtodeli.si v Slovinsko Slovenija
 • euautoosad.ee v Estónsko Eesti
 • euautodalys.lt v Litva Lietuva
 • euautodalas.lv v Lotyšsko Latvija
 • euautodeler.co.no v Nórsko Norge
0,00 € #
Zaregistrujte
Prihláste sa

Zadajte e-mailovú adresu a heslo

Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet na EUROautodiely.sk? Zaregistrujte, bude to trvať menej ako 1,5 minúty

0,00 € #
EUROautodiely.sk — Horúca linka a zákaznícky servis náhradných dielov
Viac ako 1 000 000 auto-diely Viac ako náhradné diely
×
×

Všeobecné obchodné podmienky

Spotrebiteľ je každá fyzická osoba, ktorá vstúpi do transakcie na účely, ktoré neodkazujú na jej podnikanie alebo nezávislú odbornú činnosť.


Nasledujúce Všeobecné obchodné podmienky platia pre všetky nákupy uskutočnené prostredníctvom internetového obchodu www.euroautodiely.sk. Kliknutím na tlačidlo "Kúpiť" (záväzná objednávka) sa nasledujúce podmienky, dodacie a platobné podmienky Wemax Group GmbH & Co.KG ("my") a všetky ostatné podmienky stávajú záväznými, a môžu byť použité k nasledujúcemu zmluvnému vzťahu medzi nami a zákazníkom ("vy") .

1. Vykonávanie objednávky

Výrobky zastúpené v internetovom obchode nie sú považované za právne záväznú ponuku, ale sú bezplatným online katalógom. Kliknutím na tlačidlo "Kúpiť hneď" uskutočníte kúpu tovaru, ktorý sa aktuálne nachádza v košíku.


Potvrdenie o prijatí objednávky je spracované ihneď po odoslaní objednávky a nemôže byť považované za hlavný dôvod pre prijatie kúpnej zmluvy.


Vaša objednávka je prijatá našou firmou po tom, čo ste dostali e-mail s potvrdením objednávky alebo priamou prepravou všetkých objednaných položiek v rámci dvoch alebo viac dní. Vaše objednávky budú uložené po uzavretí zmluvy. Ak stratíte svoje podklady k objednávke, kontaktujte nás emailom alebo telefonicky a my vám zašleme kópiu vašich dát objednávky.

2. Zrušenie objednávky

Spotrebiteľ/kupujúci má v prípade internetového nákupu tovarov zo zákona právo (§ 13 nemeckého občianskeho zákonníka BGB) na odstúpenie od kúpnej zmluvy, v súlade s nasledovnými podmienkami.

Odstúpenie od zmluvy - spotrebiteľ

Kupujúci má právo odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote do 14 dní, a to bez udania akýchkoľvek dôvodov.

Lehota na odstúpenie od zmluvy začína plynúť dňom doručenia a prevzatia poslednej položky objednaných tovarov, a to buď priamo zákazníkom alebo ním poverenou treťou osobou, pričom doručovacia alebo prepravná spoločnosť nie je považovaná za tretiu osobu.

Zákazník je povinný našu spoločnosť informovať o svojom úmysle odstúpiť od kúpnej zmluvy (Autodoc GmbH, Josef-Orlopp-Straße 55, 10365 Berlín, Nemecko, číslo faxu: +49 30 208 478 250, emailová adresa: [email protected]); takéto vyjadrenie musí obsahovať jednoznačné vyhlásenie o rozhodnutí odstúpiť od predmetnej kúpnej zmluvy. Zákazníkovi je na to k dispozícii aj vzorový formulár o odstúpení od zmluvy, ktorý však nie je povinný použiť.

Na dodržanie predpísanej lehoty na odstúpenie od zmluvy je postačujúce, ak bude predmetné vyhlásenie o odstúpení od zmluvy odoslané pred jej uplynutím.

Následky odstúpenia od zmluvy

Ak zákazník odstúpi od dohodnutej kúpnej zmluvy, je naša spoločnosť povinná vrátiť mu všetky obdržané platby, vrátanie nákladov na prepravu a doručenie (s vylúčením navýšenia nákladov, vyplývajúcich zo skutočnosti, že zákazník zvolil iný, ako nami odporúčaný, cenovo výhodnejší štandardný spôsob prepravy a doručenia tovaru), a to bezodkladne a najneskôr do 14 dní, počínajúc dňom doručenia vyhlásenia o odstúpení od kúpnej zmluvy.  Obdržané platby pritom budú zákazníkovi vrátené rovnakou platobnou metódou, akú si pôvodne zvolil pri objednávke tovaru na úhradu objednávky, ak nebol výslovne dohodnutý iný spôsob vrátenia obdržaných platieb; za refundáciu obdržaných platieb nebudú účtované žiadne poplatky.

Pri tovaroch, ktoré je možné normálne zasielať poštou, platia nasledovné pravidlá:

Naša spoločnosť môže vrátenie platby pozdržať až do vrátenia celkovej objednávky alebo až do doručenia potvrdenia o odoslaní objednaných tovarov, v závislosti od toho, ktorá z týchto možností nastane skôr.

Zákazník je povinný predmetnú objednávku bezodkladne zaslať naspäť alebo osobne vrátiť, najneskôr však do 14 dní odo dňa oznámenia o odstúpenia od zmluvy, a to na adrese: Autodoc GmbH (Retoure - Lager R) Rhinstraße 132, 12681 Berlin, Nemecko.

Lehota na vrátenie tovaru sa považuje za dodržanú, ak zákazník predmetnú objednávku odošle pred uplynutím lehoty 14 dní. Náklady na prepravu a poštovné hradí zákazník.

V prípade tovarov, ktoré nie je možné zaslať poštou (napríklad náhradné súčiastky, ktoré nie je možné zabaliť do balíka), platia nasledovné pravidlá:

Zákazník zodpovedá a je povinný uhradiť prípadnú stratu hodnoty objednaného tovaru iba v prípade, ak strata na hodnote vznikla následkom neodborného, nešetrného a neprimeraného použitia a zaobchádzania zo strany zákazníka.

- Koniec poučenia o odstúpení od zmluvy -

Vzorový formulár odstúpenia od zmluvy

(Zákazník môže v prípade odstúpenia od zmluvy použiť tento vzorový formulár a zaslať ho na našu adresu.)

- Adresa: Autodoc GmbH, Josef-Orlopp-Straße 55, 10365 Berlín, Nemecko, číslo faxu: +49 30 208 478 250, emailová adresa: [email protected]
- Týmto oznamujem, že ja/my (*) odstupujem/-e od mnou/nami (*) uzatvorenej kúpnej zmluvy o nákupe nasledovných položiek (*) / zmluvy o poskytnutí nasledovných služieb (*)
- objednané dňa (*) / doručené dňa (*)
- meno a priezvisko zákazníka/-ov
- adresa zákazníka/-ov
- podpis zákazníka/-ov (iba v prípade vyhlásenia v listinnej podobe)
- dátum
________
(*) Nehodiace sa škrtnite.

Výnimky z práva na odstúpenie od zmluvy

Výnimky z práva na odstúpenie od zmluvy upravujú zákonné predpisy (v súlade s §312 g) nemeckého občianskeho zákonníka BGB), naša spoločnosť si však vyhradzuje postup podľa nasledovných pravidiel: Právo na odstúpenie od kúpnej zmluvy neplatí pri zmluvách o dodávke tovarov, ktoré nie sú prefabrikované a pri výrobe ktorých je rozhodujúci individuálny výber alebo požiadavky zákazníka, alebo ktoré boli pri výrobe nespochybniteľne prispôsobené potrebám zákazníka.

Právo na odstúpenie od zmluvy neplatí pri zmluvách o dodávke tovarov, ktoré boli po dodaní zákazníkovi vzhľadom na ich vlastnosti neoddeliteľne spojené alebo zmiešané s inými predmetmi.

Ďalej zákazníkov upozorňujeme na skutočnosť, že v súlade s § 357 ods. 7 č. 1 nemeckého občianskeho zákonníka BGB je zákazník povinný predávajúcemu nahradiť stratu na hodnote, ak táto vznikla následkom použitia a zaobchádzania zo strany zákazníka, ktoré vzhľadom na vlastnosti, charakteristiku a funkčnosť objednaných tovarov neboli nevyhnutné. Precedentné prípady rozhodla judikatúra v minulosti v tom zmysle, že montáž autodielov je považovaná za „nie nevyhnutnú“.

3. Prepravné náklady a odoslanie

Prepravné náklady na území Slovenskej Republiky

Štandardné prepravné náklady v Slovenskej Republike sú 9,95 € za objednávky do 300,00 €.


Objednávky nad 300,00 € sú klasifikované pre dopravu zdarma (s výnimkou na prepravu do iných krajín a dopravy špecifického tovaru (vymenený tovar) a objemného tovaru).


Keď objednávateľ zaplatí za účelom použitia takej platobné metódy, ako PayPal, bankový prevod alebo kreditná karta, nebudú mu účtované žiadne ďalšie poplatky.

Prepravné náklady mimo Slovenska

Ceny sú označené a platné pre prepravu v týchto krajinách bez ohľadu na hodnotu objednávky, a vždy musia byť zaplatené.

9,95 € pre Slovensko

Dodatočné poplatky za dodanie objemného tovaru

Do kategórie objemného tovaru patria nasledujúce tovary: batéria/akumulátor, katalyzátor, vedenie, potrubie alebo tlmič výfuku, závodné výfukové rúry, prahové lišty, krídlo spojlera, palivová nádrž, spojlery, spojka prívesu, kapota motora, kryt motorového bloku, kryt motora, izolácia motorového bloku a nárazníky.


Dodatočné poplatky za dodanie objemného tovaru na Slovensko: 30,95 €


Doručovanie objemného tovaru v rámci Nemecka:
- Pri dodaní tovaru, ako zberné potrubie výfuku, katalyzátor, tlmič výfuku, závodný výfuk a potrubie je extra poplatok za doručenie objemného tovaru 5,00 €;
- Pri dodaní tovaru, ako batéria/akumulátor, prahové lišty, palivová nádrž, krídlo spojlera, iné spojlery, nárazník, je extra príplatok za dodávku objemného tovaru 10,00 €;
- Pri dodaní tovaru, ako kapota motora, spojka prívesu, kryt motorového bloku, kryt motora, izolácia motorového bloku, je extra príplatok za dodanie objemného tovaru 15,00 €.


Príplatok za dodávku objemného tovaru do iných krajín:

Belgicko: 26,95 €
Česká republika: 20,95 €
Dánsko: 36,95 €
Francúzsko: 36,95 €
Holandsko: 26,95 €
Luxembursko: 26,95 €
Rakúsko: 26,95 €
Švajčiarsko: 26,95 €
Švédsko: 46,95 €
Taliansko: 46,95 €

Pozor!

Dodávka objemného tovaru do krajín, ktoré nie sú uvedené vyššie, sa nevykonáva. Príplatky za objemný tovar a jeho prepravu sú aplikovateľné pre každú položku uvedenú v objednávke.


Všetky vyššie uvedené ceny sú uvedené vrátane dane z pridanej hodnoty 20%.

BEZPEČNÁ OBJEDNÁVKA

Vrátenie produktu je odteraz ešte jednoduchšie a pohodlnejšie. Bežný čas na vrátenie tovaru je 14 dní. Odteraz však máte možnosť predĺžiť túto lehotu na 100 dní. K tomu je potrebné aktivovať možnosť ‘Jednoduché vrátenie’ pri poslednom kroku vytvárania objednávky. Lehotu na vrátenie tovaru si môžete predĺžiť na 100 dní iba za 3,95 €.


Ak budete chcieť tovar vrátiť použitím možnosti ‘Bezpečná objednávka’, vykonajte nasledovné kroky:

- Vo vašom osobnom účte na stránke nám zanechajte žiadosť o vrátenie produktu alebo najskôr kontaktujte náš podporný tím.

- Náhradnú súčiastku nám pošlite v pôvodnom balení spolu s priloženou faktúrou.

- Náhradné diely by mali byť nepoužité, nepoškodené, a nenamontované.


Možnosť Bezpečná objednávka sa môže uplatniť iba na jedno vrátenie na jednu objednávku.


Keď od vás dostaneme náhradný diel, dôkladne ho preskúmame. Ak autodiel spĺňa vyššie uvedené požiadavky, súčiastku vymeníme za inú alebo vám vrátime peniaze – podľa vašej voľby.


Podmienky možnosti Bezpečná objednávka sa neuplatňujú pri nadrozmernom tovare, starých vymeniteľných náhradných dieloch a pneumatikách. Okrem toho, podmienky možnosti Bezpečná objednávka sa neuplatňujú na produkty z iných vašich objednávok, pre ktoré táto možnosť nebola aktivovaná.

4. Platobné podmienky

Bankový prevod (Platba vopred):

Voľbou tohto spôsobu platby sa zaväzujete previesť prostriedky na náš bankový účet, uvedený v emaily s potvrdením objednávky, ktorý dostanete po vykonaní objednávky. Po prevode peňazí v názve poľa "Účel platby" je potrebné zadať číslo objednávky, ktorá bola predtým definovaná v emaily s potvrdením objednávky. Doručenie objednávky sa vykonáva po zaplatení na náš bankový účet. Spravidla je doba prevodu peňazí približne 3 pracovné dni.

Kreditná karta:

Po tom, čo ste zvolili spôsob platby, ktorý zahŕňa kreditnú kartu a stlačili ste tlačidlo "kúpiť", budete presmerovaný na zabezpečenú stránku, kde musíte vyplniť údaje o kreditnej karte a potvrdiť nákup. Finančné prostriedky z vašej kreditnej karty budú zaúčtované po tom, čo banka potvrdí platbu.

PayPal:

Po tom, čo ste si vybrali platbu cez PayPal a klikli na tlačidlo "kúpiť", dostanete sa na zabezpečené stránky, kde je potrebné zadať prihlasovacie meno a heslo vášho účtu PayPal a potvrdiť platbu. Žiadne ďalšie poplatky vám nebudú účtované.

5. Zachovanie práva na vlastníctvo tovaru

V súlade s platnými právnymi predpismi je tovar v našom vlastníctve, pokiaľ nebude zaplatený v plnej výške.

6. Záruka

Záručná doba je 2 roky od dátumu prevodu tovaru. Tovar, ktorý je poškodený v dôsledku prirodzeného opotrebenia, a nevhodného použitia alebo neodbornej údržby, nie je predmetom záručného servisu.


Záruka neplatí, ak sú prítomné vady a/alebo škody vyplývajúce z nesprávneho a/alebo nevhodného použitia, nedodržania pracovných pokynov, a/alebo zanedbania a nevhodnej manipulácie. Na tovar sa nevzťahuje záruka v prípade, ak sa majiteľ dopustí akéhokoľvek zásahu do práce a/alebo procesu opravy alebo montáže sa zúčastní akákoľvek tretia strana, ktorá nebola schválená nami, a v dôsledku toho vzniklo poškodenie alebo porucha.


V prípade poistenia máte právo na reklamáciu a odstránenie poškodenia alebo na dodanie tovaru bez chýb (oprava poškodenia). V prípade, že vybraná metóda opravy poruchy je spojená s neprimerane vysokými nákladmi, požiadavka je obmedzená v súlade s druhom príslušného poškodenia.


Ako súčasť dodania tovaru bez poškodenia môže byť vykonaná výmena položiek za položky vyššej kvality, pokiaľ to bude v danom prípade potrebné.


Ďalšie práva, najmä k ukončeniu zmluvy o predaji alebo zníženie ceny sú možné uplatniť iba po uplynutí časového obmedzenia na zúčtovanie poškodenia alebo po dvoch neúspešných pokusoch o odstránenie poškodenia. Ak existuje osobitná záruka výrobcu spolu so zárukou našej spoločnosti, takáto záruka je uvedená v popise produktu. Táto záruka je platná len pre príslušný výrobok.

7. Ustanovenie o zodpovednosti

Ustanovenia o právnej zodpovednosti sú rozšírené aj na zmluvný vzťah medzi našou firmou a zákazníkom v súlade s platnými právnymi predpismi.

8. Predpisy o recyklácii/likvidácii batérie

Naša spoločnosť je spojená s globálnym systémom recyklácie. Na vaše prianie vás budeme informovať o najbližších verejných zberniach odpadu (recyklačných centrách) umiestnených v blízkosti vášho bydliska, v rámci ktorých sa vykonáva likvidácia odpadov v súlade s právnymi nariadeniami.


Batérie obsahujú drahé kovy, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie, ale môžu byť recyklované. Použité batérie musia byť likvidované oddelene od ostatného odpadu. V súlade s platnou legislatívou, firmy, ktoré vykonávajú predaj batérií, sú nútené prijímať použité batérie späť, a spotrebitelia sú povinní odovzdať použité batérie na príslušnom zbernom mieste.


Batérie, ktoré vyžadujú správne zaobchádzanie, sú označené zvláštnym označením tvoreným smetiakom označeným prekrížením.


garbage

Pod obrázkom smetnej nádoby sú značky škodlivých ťažkých kovov:
- Pb - olovo, ak obsahuje viac ako 0,004 percent olova;
- Cd - kadmium, ak obsahuje viac ako 0,002 percent kadmia;
- Hg - ortuť, ak obsahuje viac ako 0,0005 percent ortuti.


Použité batérie môžete poslať späť na správnu likvidáciu. Prosím posielajte batérie v balení, ktoré je označené ako "Likvidácia batérie" na Wemax Group GmbH & Co.KG, Französische Straße 12, 10117 Berlín.

Pozor!

Elektrické spotrebiče a elektronika nesmú byť likvidované v rámci spotrebiteľského odpadu. Spotrebitelia môžu odovzdať svoje staré elektrické spotrebiče do príslušných zberných miest (príjem odpadu a recyklačné strediská).

9. Príjem olejov spaľovacieho motora a prevodové oleje

V súlade so všeobecnými právnymi záväzkami berieme oleje motora a prevodovky, a sme oprávnení vziať použité oleje, olejové filtre a olejový odpad vznikajúci v dôsledku výmeny oleja, vo všetkých možných množstvách podľa všetkých platných právnych nariadení.


Platíme len za odstránenie odpadu; akékoľvek prípadné dopravné poplatky nášmu zbernému dvoru sú platené spotrebiteľom. Okrem toho, v tomto prípade prosím smerujte otázky na oddelenie popredajného servisu.

Adresa:

Wemax Group GmbH & Co.KG
Französische Straße 12
10117 Berlin


Obchodný register: HRA 46262 B, súdna primárna jurisdikcia Berlín-Charlottenburg
DIČ (identifikačné číslo platcu dane): DE281524971


Emailová adresa: [email protected]
Web: www.euroautodiely.sk


Telefón: +421232179069
Pondelok - Piatok: 8:00 - 18:00

Berlín, november 2016